EsenHaber

EsenHaber
1.1.9
8 Mart 2024

Şuan güncel sürüm.

Eklendi

Ramazan İmsakiyesi eklendi. EsenHaber->Tema Genel Ayarlar kısmından aktif edebilirsiniz. Ana menü altında görünecektir. Not: EsenTools v2.9 gereklidir. EsenTools eklentisini güncelleyiniz.

Eklendi

DHA Haber Botu tamamen yenilendi.

Eklendi

Köşe yazarlarının son yazısına yada verilen sıra numarasına göre listelenmesi seçeneği eklendi.

Düzeltildi

Twtitter Embed kodunu etkileyen bir sorun giderildi.

Düzeltildi

Nöbetçi Eczanaler sayfasında tarih sorunu düzeltildi.

1.1.8
20 Kasım 2023
Güncellendi

Temanın css/js kütüphanesi optimize edildi.

Düzeltildi

Nöbetçi Eczaneler, Hava Durumu ve Namaz Vakitleri verilerindeki şehirlerle ilgili bir sorun giderildi. (Şehir bilgisinde slash eklenmediği için diğer url parametresi ile birleşiyordu)

Düzeltildi

Post List 2-3-4-5 olan bileşende mobilde fotoğraf görünmemesine sebep olan bir sorun düzeltildi.

Düzeltildi

Onesignal eklentisini etkileyen bir sorun giderildi.

1.1.7
6 Kasım 2023
Eklendi

Lig modülümüz için yeni 3 adet basketbol ligi eklendi. (EsenTools eklentisini 2.8 versiyonuna güncellemelisiniz ve TFF önbelleğini temizlemelisiniz)

Eklendi

Yeni Fooxer Fix reklam alanı eklendi. Sayfanın altına yapışık bir şekilde masaüstü/mobil ayrı ayrı görsel yada kod reklamları ekleyebilirsiniz.

Eklendi

Ana sayfa başta olmak üzere, kategori ve haber detay sayfalarındaki tüm modüllerde h tagı düzenlemesi yapıldı, seo performansı artırıldı.

Eklendi

Tema ayarları için kullanılan kütüphane tema dosyalarından ayrıldı ve EsenTools üzerinden include edilmesi sağlandı.

Eklendi

Foto galeri detay sayfasında öne çıkarılan görselin aktif/pasif ayarı eklendi.

Eklendi

Ana sayfa reklam yönetiminiz için kolaylaştırıcı bir yenilik! EsenHaber->Reklam Ayarları->Ana Sayfa Reklamları ayar sayfasına ana sayfanızdaki reklamları yönetmeniz için yeni alanlar eklendi. Burada yer alan alanları yeni EsenHaber - Ana Sayfa Reklam" bileşenimiz ile kullanabilirsiniz. Ana sayfanızın istediğiniz bir noktasına reklam bileşenini bir kez eklemeniz yeterli. Daha sonra reklamlarınızı yönetmek için tema ayar panelinden kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Eklendi

Post List 2-3-4-5 li başta olmak üzere diğer tüm bileşenlerimiz için birçok yeni ayar eklenmiştir. (Mobil/masaüstü fon boyutu, border radius, fotoğraf boyutu vb)

Eklendi

Haber detayına haber okuma sayısı eklendi ve temadaki ilgili ayara bağlandı. (Varsayılan olarak kapalı)(EsenHaber->Yazı Detayı Ayarı->Yazı içinde okuma sayısı olsun mu)

Eklendi

Hava durumu için header ve sol mobil açılır menü için ayrı ayrı aktif/pasif ayarı eklendi.

Eklendi

Header en üst bar için menü alanı eklendi.

Geliştirildi

Sonsuz haber özelliği için (infine scroll) haber görünme sayısı artırıldı.

Eklendi

Headerde yer alan sosyal medya ikonları için boyut ayarı eklendi. (EsenHaber->Header Ayarları)

Düzeltildi

Dik Numaralı Manşet bileşeni için haber detayında yazılan özel başlığın görünmemesine sebep olan bir hata düzeltildi.

Eklendi

Dik Numaralı Manşet geliştirildi. Boyut ve yazı özellikleri iyileştirildi. Ayrıca manşet numaraları yatay olarakta eklenebiliyor. Örnek için Demo 3'e bakın.

Eklendi

Ana sayfadaki her satır ve satır içindeki bileşenleri ayrı ayrı mobil yada masaüstünde aktif/pasif yapabilmek için ayarlar eklendi.

Geliştirildi

Tema için hız optimiasyonları yapıldı ve PageSpeed puanını artıracak iyileştirmeler yapıldı.

1.1.6
8 Ekim 2023
Eklendi

Yepyeni 2 tane Header Şablonu eklendi. Tam genişlikte bir şablon ile logo ortalanmış bir şablon eklendi.

Eklendi

Açılır menüde paneldeki ayara bağlı olmayan sosyal medya link ve ikonları için ayara bağlandı.

Eklendi

Haber detay metni için ayrı font, font boyutu, rengi, satır aralığı ve yüksekliği gibi detaylı ayarlar eklendi.

Eklendi

Yazı içi infinite scroll için aşağı yapışık sonraki haber fotoğraf ve başlığını gösteren özellik için aktif/pasif ayarı eklendi.

Eklendi

Yazı içi yorum sistemi için aktif/pasif ayarı eklendi.

Eklendi

Kayıtlı kullanıcılardan yazar,editör ve içerik sağlayıcı için yeni yazı gönderme durum status ayarı eklendi.

Düzeltildi

Footerda yer alan bileşen başlıkları için h tagı düzenlendi.

Düzeltildi

Ana sayfada yer alan masthead reklamı mobil/masaüstü gösteren bir fonksiyondaki hata düzeltildi.

Eklendi

Haber detayına telegram paylaşım butonu eklendi.

Eklendi

Header menünün sayfa ile kayıp sabit kalma (sticky) özelliği için aktif/pasif ayarı eklendi.

Eklendi

Header'de yer alan sosyal medya linkleri için yeni sekmede açılması sağlandı. Telegram eklendi.

1.1.5
29 Eylül 2023
Eklendi

Kategori sayfalarında manşet sliderı için aktif/pasif ayarı, başlık göster/gizle ayarı ile manşet sliderındaki haber adeti ayarları eklenmiştir.

Eklendi

MastHead reklam alanı için ana sayfa, kategori, haber detay şeklinde seçenekler eklendi. Seçeneği seçilen sayfalarda gösterilmesi sağlandı.

Eklendi

EsenTools 2.5 sürümü ve EsenHaber'in bu sürümü 1.1.5 ile beraber artık yeni bir Manşet Sıralama özelliği eklendi. Manşetlerinizi sürükle bırak ile tamamen manuel yönetebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz haberi istediğiniz numaraya sabitleyebilirsiniz. Haberler/Yazılar->Alt menüsünde yer alacak. Bunu kullanabilmek için EsenTools->Modüller kısmından EsenManşet Sıralama Modülü'nü aktif ediniz. Ayrıca Sayfalar->Ana Sayfa'da bulunan düzenleyiciden manşet bileşenini bulup "Post Listeleme" seçeneğini "EsenManet Sıralama Sistemi"ni seçiniz.

Eklendi

Linkler yeni sekmede açılsın mı özelliği eklendi. Bu ayar ile ana sayfadaki haberler yeni sekmede açlılır. (EsenHaber->Tema Genel Ayarlar'dan dilerseniz aktif edebilirsiniz.)

Eklendi

Yepyeni bir ürün! Hibya Haber Ajansı haber botu artık hazır. Pro paketi kullananlar lisans anahtarlarını panellerinden temin edip kullanabilirler.

Geliştirildi

Tema üzerinde zaten lazyload bulunuyordu ve bu daha geliştirildi. Özellikle tema ana sayfasındaki kümülatif düzen iyileştirildi ve herhangi bir önbellekleme mekanizması olmasa dahi PageSpeed puanını artıran birçok performans özelliği ve panele ayarı eklendi.

Geliştirildi

EsenKünye, EsenBik, EsenManşet, Esen X Share, EsenTools eklentilerimiz de PHP 8.2 destekliyor. (Lütfen tüm eklentilerin güncel sürümde olduğundan emin olunuz.) (EsenKünye: 1.1, EsenBik: 1.0.5, EsenManşet: 1.1, Esen X Share: 1.3, EsenTools: 2.3 ise PHP sürümünüzü yükseltmek için uygunsunuz demektir.)(ÖNEMLİ: Lütfen AA-İHA-DHA botlarını kullanıyorsanız PHP 7.4'te kalmaya devam ediniz. Sonraki güncellemelerde onlarda PHP 8.1-8.2 destekleyecek.)

Geliştirildi

EsenHaber teması artık php 8.2 ye kadar destekliyor. Kullanabileceğiniz PHP sürümleri 7.4 - 8.1 - 8.2 Lütfen PHP sürümünü değiştirmeden IonCube modülünün de etkin olduğundan emin olunuz. Ayrıca başka eklentiler henüz php 8.x versiyonlarına hazır olmayabilir bu nedenle şuan mevcut sürümünüzü değiştirmemenizi öneririz.

1.1.4
2 Eylül 2023
Düzeltildi

EsenBİK eklentisinde yayın tarihi seçerken yanlış gün ismi düzeltildi.

Geliştirildi

PageSpeed puanını artıracak birçok güncellemeler yapıldı. Genel olarak Performans 70-100, Erişebilirlik 100, En iyi uygulamalar 100 ve SEO 100 puan bandına getirildi. (https://pagespeed.web.dev/analysis/https-esenhaber-cizoglubilisim-com-demo1-tbmmnin-bu-haftaki-mesaisi-belli-oldu/xxdylks8el?form_factor=desktop)

Güncellendi

Adı değişen Twitter'in ikonu temada görünen tüm alanlarda X ikonu oldu ve X rengi olan siyah tonları ayarlandı.

Güncellendi

Google Fontları güncellendi. En güncel font veritabanı tema ayarlarına eklendi. Ayrıca PageSpeed puanı ve site performansı için Google'un önerdiği şekilde font-display:swap özelliği eklendi.

Düzeltildi

Nöbetçi eczaneler sayfa şablonunda afyon ile ilgili düzenleme yapıldı.

1.1.3
31 Ağustos 2023
Geliştirildi

Aşağı indikçe otomatik yüklenen sonraki haberler için daha erken yükleme sağlandı. Böylelikle kullanıcı çoğu zaman sonraki haberlere geçmek için "Yükleniyor" ikonunu beklemeyecek.

Eklendi

Temanın performansını ve PageSpeed puanını artıran bir kaç optimizasyon yapıldı. Javascript dosyaları için defer işaretlemesi yapan ayar eklendi. (EsenHaber->Tema Genel Ayarlar)

Geliştirildi

Haber detay sayfalarındaki erişilebilirlik özellikleri artırıldı. (Pagespeed puanına göre 100 puan yapıldı).

1.1.2
30 Ağustos 2023
Eklendi

Yepyeni bir demo.. Demo 6 için tek tıkla import ve entegrasyonu eklendi.

Düzeltildi

Hava durumunda bir şehir için oluşan yanlış veri düzeltildi.

Güncellendi

Yazar sayfasında articleAuthor meta etiketi için, ilgili köşe yazarının ad soyadının eklenmesi sağlandı.

Düzeltildi

EsenXShare modülündeki test alanının görünmemesine neden olan bir sorun giderildi.

1.1.1
25 Ağustos 2023

Buradaki yenilik, düzeltme, geliştirme veya güncellemelerin tamamına erişmek için lütfen, EsenTools ve EsenBİK eklentilerini güncelleyiniz. Ayrıca temayı güncelledikten sonra karşınıza gelen EsenXShare eklentisini kullanmak istiyorsanız bildirimi takip ederek yükleyip etkinleştirebilirsiniz.

Eklendi

Yepyeni bir ürün! X (Twitter) üzerinde haberlerinizi otomatik yada manuel bir tıkla tweetleyip paylaşmanız için EsenXShare artık kullanımda. Temanızı güncelledikten sonra çıkan bildirimi takip ederek EsenXShare eklentisini yükleyebilirsiniz. Detaylı dökümantasyon ile nasıl entegre edeceğiniz detaylıca anlatıldı. EsenHaber teması kullanan herkes için otomatik lisanslandı. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra lisansınız otomatik doğrulanacaktır.

Eklendi

AMP sayfaları için head kodları ve reklam kodları girmek için ayarlar eklendi.

Geliştirildi

AMP sistemi iyice geliştirildi. AMP haber detay sayfasının görünümü normal mobil sayfa görünümüne iyice yaklaştırıldı.

Kullanımdan Kaldırıldı

BİK'in istediği için birkaç özellik/metatag ekleyen fonksiyon tema içerisine taşındı. (EsenHaber 1.1.1 versiyonu itibariyle Bisilan Tools eklentisine ihtiyaç kalmadı, dilerseniz silebilirsiniz.)

Geliştirildi

Resmi İlanlar yayınlama eklentisi EsenBİK'e birçok düzeltme ve özellik eklendi. Otomatik güncelleme altyapısı dahil edildi. (Yeni sürümü edinmek için Eklentiler->EsenBİK eklentisini önce etkisizleştirip sonra siliniz, daha sonra yukarıda eklentiyi tekrar yüklemenizle ilgili bildirim gelecektir, ilgili bağlantıyı takip edip yükleyin ve etkinleştirin. Son olarak Ayarlar->"Kalıcı Bağlantı Ayarları" kısmına gelerek bir kez "Değişiklikleri Kaydet" butonuna basınız. İşlem bu kadar. Bundan sonraki yeni sürümlerde direkt diğer WordPress eklentileri gibi güncelleme bildirimi alıp bir tıkla güncelleyebileceksiniz.)

Güncellendi

"Post List 2-3-4-5 li" bileşen ayarlarına mobilde tekli alt alta listelenebilmesini sağlayan özellik eklendi. Ayrıca bu modül için masaüstü ve mobil için ayrı ayrı font boyutu, font kalınlığı ve satır aralığı gibi özellikler eklendi.

Eklendi

Header ana menü üzerindeki üyelik ikonu ile ilgili panelde ayar eklendi. EsenHaber->Header Ayarları kısmında.

Düzeltildi

Yazar sayfasında birkaç düzenleme yapıldı

Eklendi

Yazar detay sayfası için 3 yeni reklam alanı eklendi. EsenHaber->Reklam Ayarları kısmından yönetebilirsiniz.

1.1.0
13 Ağustos 2023
Eklendi

Numaralı otomatik resim geçişli sürmanşet modülü için etiketlerle listeleme özelliği eklendi.

Eklendi

Mobil header üzerinde logo genişliği ve mobil header yüksekliği ayarı eklendi (EsenHaber->Header Ayarları->Mobil Header Ayarları).

Eklendi

Foto ve video galeri detay sayfalarında kategori başlıklarının görünüp, görünmemesi ile ilgili aktif/pasif ayarı eklendi (EsenHaber->Yazı İçi Ayarlarında).

Eklendi

Yönetim panelinde haberlerin listelendiği sayfa ve haber düzenleme sayfasında kolayca paylaşım yapılabilmesi için facebook ve X (twitter) butonları ekleyen bir özellik eklendi. Bu özelliği kullanabilmek için EsenTools eklentisini güncellemeniz yeterlidir. Eğer güncelleme görünmüyorsa,  Başlangıç->Güncellemeler sayfasında "Tekrar Kontrol Edin" butonu ile kontrol edebilir güncelleyebilirsiniz.

Düzeltildi

Hava durumu servisi ile ilgili bir değişiklik yapıldı.

1.0.9
6 Ağustos 2023
Eklendi

Yepyeni akıllı video şablonu eklendi. Haber detayına eklenen videoları otomatik algılayıp öne çıkan görselin bulunduğu yere özel player ile video ekliyor.

Eklendi

Son dakika bandı için yeni seçenek eklendi. Bu seçenek ile son girilen haberler kategori filtreleri de eklenerek gösterilebilir.

Düzeltildi

Bazı reklam alanlarındaki css kodlarında düzeltme yapıldı.

1.0.8
5 Ağustos 2023
Düzeltildi

Header 1 şablonunda yazarlar butonunun işlevselliği ile ilgili sorun giderildi.

Eklendi

Kategori sayfaları için yeni bir başlık şablonu eklendi.

1.0.7
3 Ağustos 2023
Düzeltildi

Ana menü css classı ile ilgili bir sorun düzeltildi.

Düzeltildi

php kısa etiketi (shortopentag) olan sayfalarda uzun php etiketleri eklendi.

Eklendi

EsenHaber paneline güncelleme ile ilgili yönergeler eklendi.

Düzeltildi

Sidebar yazarlar modülünde panele bağlı yazarların görünmemesine neden olan bir sorun giderildi.

1.0.6
26 Temmuz 2023
Geliştirildi

Performans iyileştirmeleri yapıldı

Güncellendi

Menü ikonları ile ilgili düzenleme yapıldı.

1.0.5
20 Temmuz 2023
Güncellendi

EsenTools eklentisi güncellendi.

Eklendi

Basın İlan Kurumu'nun istediği özellikler geliştirildi.

Eklendi

Interstatial reklam alanı eklendi.

Güncellendi

Footer metin alanı panelden düzenlenebilir hale getirildi.

Eklendi

Yaygın Gazeteler için sidebar bileşeni eklendi.

1.0.4
10 Temmuz 2023
Düzeltildi

Mobil uygulama linkleri için düzeltme yapıldı.

Eklendi

Yeni foto galeri şablonu eklendi.

Eklendi

Yeni Header şablonu eklendi.

1.0.3
30 Haziran 2023
Güncellendi

Burç verilerinde güncelleme yapıldı.

Eklendi

Yeni EsenManşet şablonları eklendi.

Eklendi

Yeni sidebar yazarlar modülü eklendi.

Düzeltildi

Hesabım sayfasında düzenleme yapıldı

1.0.2
24 Haziran 2023
Eklendi

Resmi İlanlar modülünde geliştirme yapıldı.

Güncellendi

Doviz veri yapısında güncelleme yapıldı.

Düzeltildi

Gazeteler sayfasında düzeltme yapıldı.

Eklendi

Yeni Demo 5 eklendi.

1.0.1
20 Haziran 2023

EsenHaber temamız geliştirilmeye devam ediyor.

Eklendi

Demo 4 eklendi.

Geliştirildi

Yayınlarımız modülü ile ilgili geliştirme yapıldı.

Düzeltildi

Süperlig puan durumu düzeltildi.

1.0.0
18 Haziran 2023

EsenHaber temamız ilk versiyonu ile yayınlandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?